Mowa dzieci: “You crazy bitch”

Serwis TVN24.pl poinformował, że w Ameryce wybuchł skandal z powodu lalki mówiącej: “you crazy bitch”. Tłumaczyć chyba tej frazy nie trzeba…

Lalka dostępna w jednej z największych sieci sklepów z zabawkami w USA przemawia tymi oto słowy: “you crazy bitch”. Fakt ten wywołał powszechne oburzenie wśród rodziców. Domagają się wycofania zabawki ze sprzedaży.
Najciekawszym jest jednak fakt, że sieć prowadząca sprzedaż nie widzi w tym nic dziwnego, że lalka mówi w ten sposób, bo — ich zdaniem — jest to po prostu “baby talk”, czyli mowa dzieci. Jestem ciekaw, czyje pociechy odzywają się w ten sposób. Hmm.. może pomysłodawca pochodzi z rodziny patologicznej i gdy był małym smykiem mamusia mówiła do niego: “gimme one mo’ shot and toss back one yaself, you crazy bitch!” (to zdanie przetłumaczcie sobie sami — taki “challenge”).

Zbliżają się Święta, a wcześniej mikołajki, tak więc uważajcie co kupujecie swoim pociechom. Naprawdę warto znać język angielski, bo można uniknąć wielu rozczarowań i żenujących sytuacji. Wyobrażacie sobie, że Wasze dzieci bawią się laleczką, która po polsku mówi “ty szalona suko!” i mruga oczętami?

9 komentarzy
 1. Kiahy
 2. pixie
 3. Miron
  • mrtom
 4. Marek
  • mrtom
 5. Miron
  • mrtom
   • Radek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.