Facebook i gry słowne

Dzisiejszy wpis jest dedykowany przede wszystkim użytkownikom serwisu Facebook. A jeśli ktoś nie ma tam konta, to może je założy. Facebook to nie tylko odnajdywanie znajomych i rozmawianie z nimi, ale także możliwość korzystania z przeróżnych aplikacji. Poniżej przedstawiam wybrane przeze mnie gry słowne, które mogą zainteresować wszystkich miłośników języka angielskiego . Sprawdźcie jak dobrze znacie angielski i czy jesteście lepsi od swoich znajomych!
Na mojej liście polecanych gier znalazło się 5 aplikacji (kliknij ikonę, aby zagrać):

word-challenge.gifWord Challenge

Wciągająca gra, która polega na ułożeniu jak największej liczby słów z podanych liter – czas jest ograniczony. Można grać samemu, a także istnieje możliwość rywalizacji ze znajomymi.

words-words-words.gifWords Words Words

Jest to zestaw 4 gier: 1) BookWorm – rozsypane na tablicy litery trzeba łączyć ze sobą w słowa; 2) Wordz – gra nieco przypomina “Koło Fortuny”, więc nie będę wdawał się w szczegóły; 3) Wacky Word Search – klasyczna wykreślanka; 4) Creepy Crossword – po prostu krzyżówka.

string-em-in.gifString ‘Em In

Ciekawa, ale i trudna gra słowna. Pewnie kojarzycie grę, w której trzeba ułożyć jak najwięcej kulek (lub kwadratów) o tym samym kolorze, aby zniknęły. Tutaj układacie słowa.

classic-word-games.gifClassic Word GamesDo wyboru mamy: 1) ABC Magnets – ułóż jak najwięcej słów z dostępnych liter; 2) Mumble – ułóż słowo zawierające podaną na ekranie literę (im częściej ta litera pojawia się w danym wyrazie, tym więcej punktów); 3) Hangman – pewnie doskonale znany wszystkim “wisielec” – odgadnij słowo i uratuj znajomych!; 4) Pull-Pull – podobnie jak w ABC Magnets trzeba ułożyć słowo z podanych liter.

everyday-crossword.gifEveryday Crossword

Krzyżówka – codziennie inna.

Najbardziej polecam gry Word Challenge oraz String ‘Em In. A Wam, które się podobają i jakie są Wasze rekordy?

1 komentarz
  1. RoboKun

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.