English to więcej niż język

Zastanawialiście się kiedyś, czy English może się odnosić do czegoś więcej niż tylko do języka lub narodu? Ten wpis może Was zainteresować. Przedstawię dzisiaj inne znaczenia (użycia) tego słowa.
1. Nazwisko. English funkcjonuje jako nazwisko. Kilka znanych osób tak się nazywających to np. Jane English (fizyk, fotograf, dziennikarka i tłumaczka), John English (trzy osoby tak się nazywające: polityk kanadyjski, australijski oraz brytyjski reżyser), William English (inżynier, który przyczynił się do powstania myszki komputerowej). Można jeszcze wspomnieć o Johnnym English – tytułowej postaci granej przez Rowana Atkinsona w brytyjskiej komedii.

2. Język programowania. ENGLISH (pisany wielkimi literami) to język zbliżony do SQL, służący do obsługi baz danych. Opracowany w 1973 roku.

3. Uderzenie w bilardzie. Polega ono na uderzeniu w bok białej bili celem nadania jej bocznej rotacji. Wyraz english w tym kontekście jest pisany małą literą. Uderzenie w dół po prawej nazywane jest 4 o’clock english.

Jednak Unleashed English poświęcony jest (i będzie) English tylko jako językowi…

1 komentarz
  1. J

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.